Darmowe lekcje dla zaawansowanych

Tutaj znajdziesz darmowe lekcje wideo dla zaawansowanych z Excela. Jeśli znasz się dobrze na Excelu, czyli wiesz dobrze jak stworzyć tabelę, wstawiać wykresy, dodawać formatowanie warunkowe lub wstawiać funkcje do arkusza danych to poniższe samouczki są dla Ciebie.

Wklej specjalne

Gdy kopiujemy dane z jednego miejsca do drugiego to możemy dokładnie zaznaczyć co Excel ma skopiować za pomocą narzędzia Wklej specjalne. Możemy zrobić tak aby Excel skopiował tylko dane (bez formatowania), aby skopiował tylko formuły (bez danych i formatowania) lub aby skopiował samo formatowanie (bez danych). Możliwości jest bardzo dużo. Zapraszam do obejrzenia poniżej lekcji.

Kopiowanie specjalne

W tej lekcji dalej omawiamy narzędzie Wklej specjalne. Za pomocą tego narzędzia możemy nie tylko kopiować dane ale możemy je także edytować. Excel pozwala nam na zmodyfikowanie danych zanim je wklei do innego miejsca. Jak to zrobić? Zobacz w poniższej lekcji.

Funkcje logiczne

Poniższa lekcja z Excela dla zaawansowanych przedstawia jak działają najważniejsze funkcje logiczne. Ich nazwy to: Jeżeli, Lub, Oraz. Te funkcje działają tak że piszemy zapytanie logiczne i jeśli odpowiedź na nasze zapytanie jest prawdą to Excel pokaże pierwszą wartość. Gdyby jednak odpowiedzią był fałsz to Excel pokaże drugą wartość. Obejrzyj poniższy film aby nauczyć się tych funkcji.

Łączenie funkcji logicznych

Gdy już dowiesz się jak działają funkcje logiczne to czas abyś nauczył się jak je można ze sobą łączyć. Funkcję Oraz i Lub można wstawić wewnątrz funkcji Jeżeli. Dzięki temu uzyskamy bardziej złożone i zaawansowane zapytania logiczne co daje nam dużo większe możliwości.