Darmowe lekcje dla początkujących

Tutaj znajdziesz listę darmowych lekcji dzięki którym nauczysz się Excela od podstaw. W tych filmach dowiesz się jak stworzyć swoją pierwszą tabelę, jak wstawić swoją pierwszą funkcję oraz wiele innych rzeczy.

Wprowadzenie do Excela

To jest pierwsza lekcja dzięki której dowiesz się jak tworzyć tabele w Excelu. Na początku stworzymy tytuł arkusza a potem dodamy tytuły kolumn oraz wierszy. Następnie wypełnimy naszą tabelę różnymi wartościami i wstawimy proste formuły do naszej tabeli. Zapraszam do oglądania:

Tworzenie tabel

W tym filmie stworzymy drugą tabelę którą będziemy rozwijać w dalszych lekcjach. W tym filmie dodamy tytuły kolumn oraz wierszy. Potem omówimy jak zmieniać szerokość kolumn a na samym końcu zobaczysz jak można zapisać swój arkusz.

Dodawanie formuł

W tej lekcji zobaczysz jak możesz wstawić proste formuły do swojego arkusza. Najpierw omówimy proste funkcje które dodają, odejmują, mnożą oraz dzielą. Potem pokażę Ci jak kopiować formuły z jednej komórki do drugiej.

Funkcje Suma oraz Średnia

W poniższym filmie dowiesz się jak wstawić funkcję Suma oraz Średnia do swojego arkusza. Omówimy tutaj jak także jak zaznaczyć obszar z którego te funkcje mają brać dane. Dodamy w tej lekcji także dodatkowe wiersze.